Johann Gschill s manželkou Gizkou (rod. Kernová), za vrátkami syn Leopold. Fotka z konca 20-tych rokov, 20. storočia. Na fotografii pred svojou drevenicou na Vyvieračke (lokalita na ceste od Papierničky na Piesok).
Rodina Dominika Gážiho z Lošonca s dcérou Annou. Manželka Helena Schwandtnerová z Častej. Fotka z roku 1927.
Manželia Ernest Schwandtner a Mária Schwandtnerová, rod. Gschillová, pred svojím domom v Častovskej doline. Fotené cca v 30-tych rokoch, 20. st.
Rod. Lindtnerová pred domom na Peknej Lúčke s deťmi. Pekná Lúčka je lokalita medzi Medveďou skalou na Piesku a Papierničkou na Píle. Fotené cca v 30-tych rokoch, 20. st.
Smolenickí lesníci, fotené zhruba 20-te roky, 20. st.
Rodina Johanna Hirnera, lesníka zo Škarbáku. Fotené cca v 30-tych rokoch, 20. st. pred ich novým domom v Smoleniciach za hradom.
Huncokárska rodina z Piesku. Fotené cca v 20-tych rokoch, 20. st.
FOTO
Huncokári: Frázovci (Johann a Elizabeth, rod. Gschilllová), ženia syna Heriberta. Svadba sa konala v Gistrow, v Nemecku, po 2. sv. vojne v Sovietskej okupačnej zóne. Rodina ženícha aj nevesty boli po 2. sv. vojne deportovaní zo Slovenska. Nevesta mala 16 rokov. Fotené po 2. sv. vojne.
Huncokárske deti v novozriadenej škole na Piesku (1. školský rok). Prvým učiteľom, ktorý je aj na fotografii, bol spisovateľ Fraňo Kráľ.
Členovia Nemeckého Karpatského turistického spolku na Piesku. Tento spolok si na Piesku postavil Nemeckú chatu, ktorá zhorela v roku 1947. Členovia tohto spolku pochádzali väčšinou z Bratislavy a z Viedne. Navštevovali huncokárske domy, kde domácim pomáhali výmenou za lesné mlieko, maslo a iné potraviny.
Rodina Michala Herchla s manželkou Margitou, rod. Jurišovou a deťmi Irenkou a Leopoldom. Táto rodina bývala na Piesku. Fotka z 40-tych rokov. 20. st. pred ich domom.
Ďalšia fotka členov Nemeckého Karpatského turistického spolku na Piesku.
Dospelé deti rod. Jurišovej z Piesku. Fotka z 40-tych rokov 20. st.
Huncokári z Piesku spolu s členmi Nemeckého Karpatského turistického spolku. Žena stojaca v druhom rade posledná v pravo so sieťkou na hlave je Schone Lotty. Bola v danej lokalite vychýrená kráska. Neskoršie sa vydala za podnikateľa Steinera a boli deportovaní po 2. sv. vojne do Nemecka.
Huncokárska rodina Jurišových z Piesku, oslavujú 1. sväté prijímanie svojich dcér Margity a Mici. Fotené cca v 30-tych rokoch, 20. st.
96 ročný lesník – huncokár zo Škarbáku, Michal Gróf na dvore svojho domu v Smoleniciach. (Bol som s ním natáčať video – uverejnené na stránke huncokari.sk)
Huncokárka z Piesku, teta Mici Jurišová. V čase natáčania videa a fotografovania bola už 7 rokov pripútaná na lôžko. Video s ňou natočené je uverejnené na stránke huncokari.sk

Huncokárske rodiny